Bębny
Cechy charakterystyczne wytwarzanych bębnów drewnianych:
- połączenie listw rdzeniowych na pióro-wpust – rdzeń bębna o idealnym kształcie cylindra, wyrównana powierzchnia
- zwiększona ilość warstw tarcicy, z których składa się tarcz bębna oraz zastosowanie dłuższych gwoździ w procesie ich zbijania, wykorzystanie cieńszej tarcicy (NOWOŚĆ)
Wdrożenie wyżej opisanego rozwiązania wpływa między innymi na zwiększenie wytrzymałości tarczy bębna na zginanie.
(NOWOŚĆ) Bęben kablowy drewniany wytwarzany z sortowanej trójstopniowo tarcicy, o poprawionych cechach techniczno-użytkowych (produkt wytworzony w oparciu o prace B+R zakładające stosowanie danej grupy tarcicy do poszcz. podzespołów bębna kablowego). Bębny kablowe wyróżniają się następującymi cechami:
- zwiększona wytrzymałość konstrukcyjna (wyższa wytrzymałość na uderzenia przy spadku i na uderzenia poziome)
Wdrożenie wyżej opisanego rozwiązania wpływa na bezpieczeństwo użytkowania i transportu bębna. Duża wytrzymałość zapewnia transportowanym produktom ochronę przed uszkodzeniami, które następują w wyniku błędów w transporcie lub innych incydentów (np. spadków z wysokości lub uderzeń bocznych w tarcze). Zwiększona wytrzymałość konstrukcji przekłada się na możliwość wielokrotnego użycia tego samego bębna bez konieczności jego naprawy czy wymiany, ograniczając znacząco koszty u podmiotu wykorzystującego bębny kablowe.
Zwiększenie wytrzymałości konstrukcyjnej wydłuża cykl życia produktu, co umożliwia dokonanie większej ilości cyklów nawinięcia i odwinięcia cięgien. Żywotność bębna i możliwość jego wielokrotnego użytkowania to ważny parametr ekonomiczny dla klientów, bo oznacza mniejsze koszty działalności oraz mniejsze obciążenie dla środowiska. Uzyskanie zwiększonej wytrzymałości konstrukcyjnej pozwala na większe obciążenie bębna, czyli nawinięcie większej ilości cięgna (kabla).
- zwiększona stabilność wilgotnościowa (wyższa odporność na warunki atmosferyczne)
Poprawie uległy następujące parametry:
- ograniczenie deformacji związanej ze „zmniejszeniem odległości między tarczami”
- ograniczenie deformacji związanej ze „zwiększeniem odległości między tarczami”
- ograniczenie deformacji związanej z „maksymalnymi szczelinami pomiędzy deskami rdzenia”
- ograniczenie deformacji związanych z „maksymalnymi krzywiznami poprzecznymi desek rdzeni (odbiegających od profilu)”
Wdrożenie wyżej opisanego rozwiązania wpływa na kwestię magazynowania bębnów na otwartym powietrzu, na koszty magazynowania towaru pod dachem, a także na brak konieczności nakładania folii na bębny, która chroni przed działaniem warunków atmosferycznych. Istnieje możliwość dłuższego wykorzystania bębna (zwiększenie ilości cykli nawijania) ze wzgl. na ograniczone deformacje komponentów bębna.
Informacja z galerią zdjęć
czytaj dalej